Meşhur Gaziantep baklavası üretim sektörünün önde gelen imalatçılarından biri olan Gaziantep/Şehitkamil/Gatem Sanayi Mahallesi Sayacılar Sitesinde 1200M 2 kapalı alan üzerinde imal faaliyetini devam ettiren Antepli Baklava; Fıstıklı Baklava, Şöbiyet, Havuç Dilimi, Fıstık Dolama, Bülbül Yuvası, Burma Kadayıf, Kurabiye, Katmer, Dondurma ve çeşitlerinin imalatını yapmaktadır.


ALKURT KARDEŞLER

NECİP ALKURT

2002 yılında Sırbistan'a işçi olarak giden Necip ALKURT, bir süre işçi olarak çalıştıktan sonra Sırbistan toprakları üzerinde kendi işletmesini kurarak ticarete başladı ve işlerini 2009 yılına kadar devam ettirdi. 2009 yılında kardeşleri Mehmet ve Mustafa ALKURT ile baharat ve fıstık ticareti yapmak için Türkiye'ye geri dönerek ZERCO GIDA KURUYEMİŞ BAHARAT SAN.TİC. ve LTD.ŞTİ'ni kurdu.

MEHMET ALKURT

Türkiye'de öğretmenlik eğitimini tamamlayan Mehmet ALKURT, master yapmak içim 2005 yılında ABD'ne gitti. Ağabeyi Necip ALKURT ile gerekli altyapıyı oluşturduktan sonra ABD ve Türkiye'de baharak ve fıstık ihracatı adımlarını attı.

MUSTAFA ALKURT

ALKURT kardeşlerin en küçüğü olan Mustafa ALKURT, makine mühendisliği eğitimini alırken ağabeyleri Necip ve Mehmet ALKURT'a ciddi anlamda ticari ve sistematik destek sağlayarak Antepli Baklava'nın ticari serüvenine adını yazmıştır.


Türkiye içi ve ABD'ndeki birçok eyalete toptan baharat ve fıstık ticaretini 2013 yılına kadar devam ettiren ALKURT kardeşler, 2013 yılında memleketleri Gaziantep'in meşhur baklavasının pazar araştırmasını yaparak gözlemledikleri kalite açığını kapatmak amacıyla Antepli Baklava markasını oluşturdu. Birinci sınıf kalitede mükemmel Gaziantep tatlıları üretmek için çalışmalara başladı.

Birinci sınıf kalitede Gaziantep fıstığı ve diğer kaliteli malzemeleri temin ederek imalata başlayan ALKURT kardeşler, sektörün Türkiye'de ki en iyi ustalarını bünyesine çekerek günümüzdeki üretim kalitesini Dünyaya sunmaktadır.

Merkez ofisi Gaziantep/Şehitkamil/Gatem Sanayi Mahallesi, Sayacılar Sitesi 22. Blokta bulunan Antepli Baklava, imalatını Türkiye'de gerçekleştirip ürünlerini ABD üzerinde 250 den fazla noktaya da ihraç etmektedir. Yanı sıra kendi bünyesinde bulunan farklı bölgelerdeki perakende şubelerinde de kendine özgü kaliteli ürünlerinin satışlarını gerçekleştirmektedir.

Güncel olarak ticari atılımlarını sürekli geliştiren Antepli Baklava, yurtdışı bağlantıları ve Dünyaya sunduğu kalitesi sayesinde ABD ve KUVEYT'e toptan tatlı ihracatı yapmaktadır.

Antepli Baklava ek olarak sanal ortamdaki altyapısını tamamlayarak web siteleri üzerinden birinci sınıf kalitede Gaziantep baklavaları ve diğer meşhur tatlılarını satışa sunmuştur.

İletişim


Değirmiçem Mah. Gazimuhtarpaşa Blv. - Şehitkamil / GAZİANTEP


03422154445
info@anteplisham.com
Keyf-i Antep

Sizlere Daima Kaliteli Hizmet Sunabilmek için çabalıyoruz...

Çalışma Saatlerimiz


  •  Hafta İçi 

      08:30 - 00:30

  •  Hafta Sonu 

      09:00 - 23:00


Bültenimize kayıt olarak tüm kampanya, duyuru ve etkinliklerden önceden haberdar olabilirsiniz.

Bülten Üyeliği